Административ комиссия утырышын уздыру турында мәгълүмат

2018 елның 7 сентябре, җомга

2018 елның 7 сентябрендә Татарстан Республикасы Кама Тамагы муниципаль районы башкарма комитетында административ комиссиянең чираттагы утырышы булды, анда физик затларга карата 3 статья буенча административ хокук бозу турында 4 эш каралды.ТР КоАП 1 ө.6 ө., ягъни авыл җирлекләре һәм шәһәр округлары территорияләрен төзекләндерү буенча муниципаль кагыйдәләрне бозу (төзелеш материалын саклау), авыл хуҗалыгы терлекләрен (сыерлар, сарыклар, кәҗәләр) караусыз гына чыгарып җибәрү. Гаепле затлар, ТР Кама Тамагы районы Сөйки, Тәмте авылларында яшәүчеләр 2000 (ике мең) сум күләмендә административ җаваплылыкка тартылды. 3.ст. буенча ТР Административ хокук бозулар өчен  кодексының 6 Бүлеге физик затларга карата 2000 сумнан алып 3500 сумга кадәр штраф рәвешендә җәза каралган.

Әлеге хокук бозуны кабат эшләгән өчен ел дәвамында 3500 сумнан 5000 сумга кадәр штраф рәвешендә җәза каралган.

Административ комиссиянең җаваплы сәркатибе Г. И. Вахромов