Идел аръягы зонасының ветераннар командалары арасында футбол турниры

2018 елның 15 октябре, дүшәмбе

14 октябрь көнне Кама Тамагы «Акчарлак» спорт-сәламәтләндерү комплексында Идел аръягы зонасының ветераннар командалары арасында район ветераннар (пенсионерлар) советы оештырган 26 традицион футбол турниры булып узды. Быел ул комсомолның оешуына 100 ел тулуга багышланган иде.

Беренче очрашуда Буа командасы Тәтешне 2: 1 исәбе белән җиңү яулады, тәтешлеләр һәм турнир хуҗалары арасындагы икенче уен 4:2 Кама Тамагы файдасына төгәлләнде, әмма өченче уенны кабул итүче як буалыларга киеренке көрәштә 6:7 исәбе белән җиңелде. Күчмә кубок сувенирлар һәм грамота беренче урын өчен Буага китте, икенче урында – Кама Тамагы, өченче – Тәтеш. Ярышларны оештыручылар һәм катнашучылар «Кама Тамагы гипс руднигы» ААҖ турнирының даими иганәчеләренә финанс ярдәме өчен рәхмәт белдерәләр.