«Ак чәчәк» хәйрия акциясе

2018 елның 30 ноябре, җомга

«Ак чәчәк» хәйрия акциясе-Россиядә революциягә кадәр булган хәйриячелек традицияләрен яңарту һәм дәвам итү. «Ак чәчәк көне» беренче тапкыр Санкт-Петербургта 1911 елда Император Николай II һәм аның тормыш иптәше Александра Федоровна инициативасы буенча уза; чараның максаты туберкулез белән авыручыларны дәвалауга акча җыю иде. Волонтерлар шәһәрлеләргә тере яки ясалма чәчәкләр сатып алырга тәкъдим итте. Революциягә кадәр «Ак чәчәк " бәйрәме зур популярлык казанды, анда дистәләгән мең кеше катнашты. Хәзерге вакытта традиция әкренләп яңарып килә — 2000 елдан башлап «ак чәчәк көне» Россиянең күп шәһәрләрендә узды.

Без искиткеч район халкын берләшергә һәм авыр авырулар булган балаларга яңа тормышка өмет бүләк итәргә чакырабыз.

3 декабрь көнне 15.00 сәгатьтә район мәдәният йортында хәйрия акциясе узачак. Волонтерларның Ак чәчәкләрен кабул итегез һәм сез сайлаган сумманы бирегез.

Күпләр өчен «ак чәчәк» тә булу матур гаилә традициясенә әверелде. Залга керү юлында кунакларны Ак чәчәкләр белән каршы алачаклар, алар иганә өчен таратылачак. Көн дәвамында залда музыка яңгыраячак, хәйрия ярминкәсендә сез теләсә нинди зәвыкка сувенирлар һәм кул эшләнмәләре таба аласыз.  Мәдәният йортының урта залында күпләр күңеленә хуш килгән шөгыль таба ала: чәчәк композициясе туплап, фоамиран буенча мастер-класста катнаша һәм салфеткадан чәчәкләр ясый ала.

Эчтәлектән чыгып, акция берьюлы берничә максатны күздә тота. Аз керемле гражданнарга ярдәм итү: ялгыз әби-бабайларга, тулы булмаган гаиләләргә, инвалид балалар тәрбияләүче гаиләләргә һәм башка мохтаҗ кешеләргә.

Аның максаты — яшь һәм матди хәлгә карамастан, һәр кешенең авыр, ялгыз һәм авыр булган якынына ярдәм итү мөмкинлеге турындагы фикерне халыкка җиткерү. Сәламәт кеше кәгазь чәчәк ясарга һәм шул рәвешле авыру балага өмет бүләк итәргә мөмкин. Ак төс һәрвакыт чисталык, өмет һәм яңарту символы булып санала.

Яхшы эшләрне ничек җиңел һәм ничек эшләргә кирәклеген үз үрнәгегездә күрсәтегез.