Янгынга каршы датчикларны куярга тәкъдим итүче мошенниклардан сак булыгыз!

2018 елның 4 декабре, сишәмбе

«Камские Зори» газетасы сайтында күп балалы гаиләләрдә һәм социаль куркыныч хәлдәге гаиләләрдә автоном янгын белдерүләрен монтажлау буенча гадәттән тыш хәлләр министрлыгы хезмәткәрләре үткәргән эш турында күп тапкырлар сөйләдек.

Әлеге эш гадәттән тыш хәлләр министрлыгы хезмәткәрләре тарафыннан бушлай башкарыла.

Күптән түгел йортлар буенча йөреп һәм гадәттән тыш хәлләр министрлыгы хезмәткәрләре булып  намуссыз гражданнар пәйда булды, алар автоном янгын белдерүен сатып алырга тәкъдим итәләр.

- Хөрмәтле гражданнар! Гадәттән тыш хәлләр министрлыгы халыкка бернинди түләүле хезмәт күрсәтми! Торак секторны урап узганда ГТХМ хезмәткәрләре гадәттән тыш хәлләр министрлыгы хезмәткәре формасына киенгән булырга тиеш, - дип кисәтә Кама Тамагы һәм Тәтеш муниципаль районнары буенча күзәтчелек эшчәнлеге бүлегенең өлкән дозователе Дмитрий Бобров. - Һәм, иң мөһиме, автономияле янгын белдерүенең бәясе 300 сумнан артмый.

Әгәр сезгә гадәттән тыш хәлләр министрлыгы формасына киенгән һәм аергысыз таныклыгын тапшырган  кеше килгән икән, шулай ук янгын белдерүчесе сатып алырга тәкъдим итә, сез, әлбәттә, әлеге җиһазларны сатып ала аласыз. Әмма аның бәясе биш, ә кайчагында 10 тапкырга арттырылган икәнен белергә тиешсез.

Уяу булыгыз !!!