"Серле капкейклар" мастер-классы

2018 елның 6 декабре, пәнҗешәмбе

2018 елның 6 декабрендә Инвалидлар декадасы кысаларында Кама Тамагы муниципаль районының "Богородский рай" халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлекчәсе белгечләре волонтер Наталья Яранова белән берлектә ОВЗ балалары һәм аларның ата – аналары арасында «серле капкейклар» ясау буенча мастер-класс үткәрделәр.
Мастер-классның максаты: балаларда бармакларның вак моторикасын, форманы күрү һәм мускул кабул итүне, игътибар, фантазияне, карашларны, мөстәкыйль эш күнекмәләрен үстерү.
     Чара башында балалар капкейклар ясау процессын кызыксынып күзәттеләр. Биредә һәркем үзен кондитер сыйфатында сынап карый алды. Гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм бүлекчәсе социаль педагогы Аида Идрисова балалар арасында төрле конкурслар һәм викториналар үткәрде.

Чара барышында ТР Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының Кама Тамагы муниципаль районындагы «Богородский рай «халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү үзәге» дәүләт автоном социаль хезмәт күрсәтү учреждениесе директоры Н.Ю.Зиннәтова катнашты. «серле капкейкейк» мастер–классын уздыруда актив катнашканы һәм оештыруы өчен ана с ОВЗ Наталья Ярановага Мактау грамотасы тапшырылды. Шулай ук гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлекчәсе мөдире Бикташева Р. А. мастер – класс укучыларына рәхмәт хатлары һәм бүләкләр тапшырды. Чара ахырында барлык катнашучылар да бәйрәм табынына чакырылды.

Шәхси эшмәкәр А. М. Аликберов,С. Г. Лядов, ИП «Центр+», Филягин С. В., Зыятдинова Р. Н. "Рәхмәт» ҖЧҖ, Хөснетдинов Р. Г. «УЮТ+» ҖЧҖ, Анохина С. В.«Лидер» ҖЧҖ, ҖЧҖ "Яшелчә, җтләк-җимеш" ярдәме белән бәйрәм күңелле һәм матур үтте.