Кышкы физкультура бәйрәме "Кыш-спорт чоры"

2018 елның 14 декабре, җомга

Кыш - балалар күңел ачу өчен иң яхшы вакыт. Кышкы уеннар балалар өчен елның салкын вакытын күңелле һәм онытылмаслык итәчәк. Өстәвенә, ата-аналар кышкы уеннарда балалар белән бергә катнаша ала. 2018 елның 14 декабрендә Кама Тамагы муниципаль районының «Богородский рай «Халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлекчәсе белгечләре кысаларында балигъ булмаган балалар белән спорт чарасы үткәрделәр, алар арасында Кама Тамагы урта мәктәбендә социаль хезмәт алучылар да бар иде. Максат: сәламәт яшәү рәвешен, игътибар һәм җитезлекне формалаштыру, командада эшләү. Балалар белән «Буран», «Кыш бабай», «Кыңгырау», «Алга таба кем кар ташлый» һ.б. кебек төрле кышкы уеннар оештырылды.