2018 елда эшчәнлек нәтиҗәләре буенча "Җирлекара үзәк китапханә" МБУК китапханәчеләре киңәшмәсе.

2019 елның 17 гыйнвары, пәнҗешәмбе

15 гыйнвар көнне «җирлекара үзәк китапханә» муниципаль бюджет учреждениесе китапханәчеләре катнашында 2018 елдагы эшчәнлек нәтиҗәләре буенча мәдәният бүлеге җитәкчесе Кузиева И. А. катнашында киңәшмә узды.

Киңәшмәне "җирлекара үзәк китапханә" МБУ директоры Рахманова Л. Р. ачып җибәрде, ул киңәшмәдә катнашучыларны 2018 елда район китапханәләре эшчәнлегенең төп күрсәткечләре белән таныштырды, китапханәләр эшендә көчле һәм көчсез якларны билгеләп үтте. Гомумән, Кама Тамагы МР китапханәләре тотрыклы эшләде, кайбер сыйфатлы үсеш белән, бу сан күрсәткечләре буенча тулаем чагылыш тапты. Район китапханәләре балаларның, яшьләрнең һәм пенсионерларның ялын оештыруда аеруча кирәкле булып кала. Халыкның китапханә эшчәнлеге белән кызыксынуы, шул исәптән массакүләм чаралар саны артуын күрсәтә. Китапханә хезмәткәрләренең һөнәри, иҗади потенциалы арта. Авыл китапханәләре үз эшләрендә мәгълүмати технологияләрне актив кулланалар. Компьютер презентацияләре, электрон викториналар, интерактив уеннар булды аерылгысыз өлеше күпчелек обзоров, әдәби беседкалар, бәйрәмнәр, китапханә дәресләре. Шунысы куанычлы, «Волжские зори» район газетасы битләрендә басылган язмалар саны быел район сайтында шактый арткан. Коллегалар һәм китап укучылар тарафыннан инстаграмдагы китапханә системасының битенә ихтыяҗ бар.

Киңәшмәгә йомгак ясап, район мәдәният бүлеге җитәкчесе Кузиева И. А. барысына да эшләре өчен рәхмәт белдерде һәм алга таба да уңышлар теләде.