Татарстанның «Мәдәни мозаикасы» яшьләр милләтара фестивале

2019 елның 15 апреле, дүшәмбе

2019 елның 4-7 май көннәрендә «Татарстан халыклары Яшьләр Ассамблеясы» яшьләр иҗтимагый оешмасы Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре министрлыгы белән берлектә «Татарстанның мәдәни мозаикасы»VI Республика яшьләр милләтара фестивален оештыра.

Фестивальнең максаты - Татарстан Республикасында яшәүче халыкларның милли мәдәниятләре һәм гореф-гадәтләрен саклап калу аша студентлар һәм яшьләр арасында милләтара мөнәсәбәтләрне ныгыту. Фестиваль программасы кысаларында Болгар шәһәрендә яшәүчеләр өчен интерактив мәйданчыклар һәм милли ашлар белән күпмилләтле концерт планлаштырылган, шулай ук Казан шәһәрендә билгесез солдат һәйкәле янында төрле телләрдә сугыш турында шигырьләр уку һәм чәчәкләр салу планлаштырыла. М. Горький.

Чарага заявканы «Росмолодежь» АИС системасы аша бирергә мөмкин (https://myrosmol.ru/). Сайлап алу конкурс нигезендә уза.

Фестиваль дүрт көн дәвамында Болгар шәһәренең «Регина» кунакханә комплексы базасында узачак. (Катнашучыларны яшәү һәм ашату кабул итүче як хисабына түләнә. Казан шәһәреннән сменаны үткәрү урынына кадәр һәм кире транспорт чыгымнары кабул итүче як тарафыннан тәэмин ителә. Татарстан Республикасы муниципаль берәмлегеннән Казан шәһәренә кадәр йөрү өчен яклар тарафыннан түләнә).