Үзәк китапханәдә иҗади очрашу

2019 елның 19 апреле, җомга

17 апрель көнне Кама Тамагы муниципаль районы үзәк китапханәсенең актлар залында Г. Ибраһимов исем. Тел, әдәбият һәм сәнгать институты хезмәткәрләре белән иҗади очрашу узды (ИбраһимовМ.И. - текстология бүлеге мөдире, РәмиевЗ.З. - филология фәннәре докторы, профессор, баш фәнни хезмәткәр, АлееваГ.Х. - филология фәннәре кандидаты, өлкән фәнни хезмәткәр, ФәйзуллинаФ.Г. - фәнни хезмәткәр һәм МөхәммәтшинЗ.Г. - ТР Сынлы сәнгать музееның әйдәп баручы фәнни хезмәткәре).

Сәламләү сүзе белән Кама Тамагы районы Башлыгы урынбасары Габидуллин Г. А. чыгыш ясады. Очрашу кысаларында «Габдулла Тукай. » һәм «Габдулла Тукай тормышы һәм иҗаты хроникасы материаллары» энциклопедиясе (татар һәм рус телләрендә). Иҗади очрашуда Кама Тамагы муниципаль районның мәдәният һәм мәгариф хезмәткәрләре катнашты.

Мәкалә һәм фото авторы Гомирова Лилия