Громова Анна Тимофеевнаның 90 яшьлек юбилее

2019 елның 16 августы, җомга

16.08.2019 Кама Тамагы штп муниципаль берәмлеге Башлыгы Владимир Павел улы Сороковнин һәм Башкарма комитет җитәкчесенең социаль мәсьәләләр буенча урынбасары Елена Владимир кызы Сороковнина 90 яшьлек юбилее белән котладылар.

Анна Тимофеевнага чәчәкләр, истәлекле бүләкләр һәм РФ Президенты В.В. Путин исеменнән котлаулар тапшырылды.

Анна Тимофей кызы 1929 елның 16 августында Заражный Каратай авылында туа. Гаилә зур иде: 4 бала (3 апасы һәм абыйсы). Әтисе Бөек Ватан сугышы нда катнаша. Әниселәре балаларны ялгыз тәрбияли, чөнки әтиләре хәбәрсез югалган була. Анна Тимофей кызы Заовражный Каратай авылында дүрт еллык мәктәпне тәмамлый һәм колхозга чәчкечкә эшкә урнаша.

Колхозда яшь тракторчы егетне очраша. Алар бер-берсенә ошаталар һәм тиздән өйләнешәләр. Район үзәгенә күчеп райпода Һәм Заготконторада эшләгән. Соңыннын баркаска матрос булып эшкә урнаша, анда дүрт ел эшли. 1968 елда Анна Тимофей кызыны балалар бакчасына эшкә чакыралар, анда ул пенсиягә кадәр эшли.

«Хезмәт ветераны» медале бар.

Анна Тимофеевна өч ул тәрбияләп үстергән. Аның 8 оныкчыгы бар. Хәзерге көндә улы белән Кама Тамагы район үзәгендә  яшәп ята.