2019 елның 21 ноябре, пәнҗешәмбе

2016 елдан башлап Татарстан Республикасының Яшь Гвардиясе «Безнең заман геройлары» республика премиясен оештыра, ул көндәлек тормышта героик гамәлләр кылган Татарстан Республикасында яшәүчеләргә җәмәгатьчелек игътибарын җәлеп итүгә юнәлдерелгән.

Премиянең партнерлары - «Бердәм Россия» Бөтенроссия сәяси партиясенең Татарстан төбәк бүлеге, ТР Яшьләр эшләре министрлыгы һәм «Бердәм Россиянең Яшь Гвардиясе»бөтенроссия иҗтимагый оешмасының үзәк штабы. Ел саен Лауреатлар һәм тамашачылар саны арта, ә Премия үзе тантаналы төс ала, ул үз эченә геройларны хөрмәтләү форматын гына түгел, ә концерт программасын да ала.

Быел Премия 7 декабрьдә узачак. Катнашучылар өчен премия турында Нигезләмә нигезендә 2019 елның 1 декабренә кадәр гариза бирергә кирәк.