Бүген район мәдәният йортында «Ак чәчәк» хәйрия акциясе узды

2019 елның 2 декабре, дүшәмбе

«Ак чәчәк» хәйрия акциясе - ул Россиядә революциягә кадәр булган хәйрия традицияләрен яңарту һәм дәвам итү. Беренче тапкыр «Ак чәчәк көне» 1911 елда Санкт-Петербургта император Николай II һәм аның хатыны Александра Федоровна инициативасы буенча узды; чараның максаты туберкулез белән авыручыларны дәвалауга акча җыю иде. Революциягә кадәр «Ак чәчәк» бәйрәме зур популярлык казанды, анда дистәләгән мең кеше катнашты. Хәзерге вакытта традиция акрынлап торгызыла - 2000 елдан башлап «Ак чәчәк көне» Россиянең күп шәһәрләрендә уза.

Бүген, 2019 елның 2 декабрендә, Равил Гайфуллинга ярдәм йөзеннән, акция кысаларында хәйрия концерты узды.

Равилгә 22 яшь, ул яшь һәм шат күңелле кеше. Көчләрен берләштереп, аңа дәвалауда ярдәм итәргә, тизрәк тернәкләнергә һәм элеккеге тормышка әйләнеп кайтырга мөмкин.

Фойеда Гайфуллин Равил реабилитацияләү өчен, Кама Тамагы штп дан Гайфуллиннар гаиләсенә акча җыю кубы куелган иде. Иганә иткән һәркемгә Ак чәчәк рәвешендәге брошь бүләк иттеләр.

Хәйрия акциясендә барлыгы 27976,25 сум акча җыелган һәм Равил гаиләсенә тапшырылачак.

«Равил Гайфуллинга ярдәм» Контактындагы төркемдә хәлләреннән килгәнчә ярдәм итүчеләргә мөрәҗәгать итәләр:

«Күңел уты күренми. Тик аннан ничек җылы...» - Аневито Кем.

Һәм бу "җылы"ны без сездән, изге, ихлас, юмарт тылсымчыларыбыз кабул итеп алабыз. Барлык теләкләрегез һәм теләкләрегез сезгә күп тапкыр кайтсын. Йортыгызда һәрвакыт тынычлык һәм гармония хөкем сөрсен. Ярдәмегез өчен сезнең алда баш иябез».

«Ак чәчәк» хәйрия акциясендә һәм акча җыюда актив катнашкан һәркемгә зур рәхмәт белдерәбез.