Кама Тамагы районы мәдәният йортында «Туган як/ Родной край» Бөтенроссия форумы ачылды

2019 елның 5 декабре, пәнҗешәмбе

Бүген, 2019 елның 5 декабрендә, район мәдәният йортында «Туган як/ туган як» Бөтенроссия форумы ачылды.

Форумны Татарстан Республикасы Кама Тамагы муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесе Заһидуллин Ринат Марат улы ачып җибәрде.

Чараның пленар өлешендә алтынчы чакырылыш Татарстан Республикасы Дәүләт Советы депутаты, Татарстан Республикасы законнарының татар һәм рус телләрендәге текстлары тәңгәллеген билгеләү комиссиясе рәисе Ратникова Римма Атлас кызы катнашты.

Чараны оештыручы Рамил минниҗанов, проект җитәкчесе МИРАС форум спикерларын тәкъдим итте.

Форумда иҗтимагый берләшмәләр белән эшләү буенча белгеч Нина Самарина - «Содействие» социаль инициативаларга ярдәм Фонды Президенты катнашты http://www.sodeistvieperm.ru ул Пермь краеның социаль инициативалары, бизнес һәм хакимият органнары белән хезмәттәшлек тәҗрибәсе турында сөйләде.

Шулай ук Катя Затуливетер - социаль эшмәкәр, «Альтуризм» проектына нигез салучы чыгыш ясады.

Мария Трофимова, киләсе спикер, "РОСТ" территориясен үстерү һәм ярдәм фонды белән җитәкчелек итә. Ул территориаль үзидарә органнары – ТҖҮ эшчәнлеген ничек оештырырга, ярдәм итәргә һәм үстерергә кирәклеге турында сөйләде.

Муниципаль район башлыгы Наил Альберт улы Вазыйхов үз чыгышында халыкның һәм хакимият органнарының тырышлыгын берләштерергә кирәклеген ассызыклады. Ул авыл территорияләрен торгызуга һәм авылда лаеклы тормыш өчен шартлар тудыруга игътибар итте.