2020 елның 14 гыйнвары, сишәмбе

«Татарстан Республикасы Муниципаль берәмлекләре Советы» Ассоциациясе Президиумы 2020 елның 9 гыйнварында «Татарстан Республикасының иң яхшы территориаль иҗтимагый үзидарәсе» республика конкурсын үткәрү турында ПР-157-1 номерлы карар кабул итте.

Конкурс Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 2015 елның 1 июнендәге 391 номерлы «Татарстан Республикасының иң яхшы территориаль иҗтимагый үзидарәсе» республика конкурсы турында» карары белән расланган Нигезләмә нигезендә үткәрелә.

Нигезләмә нигезендә Конкурс 2 этапта үткәрелә, аның кысаларында территориаль иҗтимагый үзидарәләрнең 2019 елда башкарган эше бәяләнә:

1 этап-муниципаль;

2 этап – республика этабы.

Әлеге этапларны үткәрү сроклары «Татарстан Республикасы Муниципаль берәмлекләре советы» ассоциациясе тарафыннан билгеләнә.

2020 елда конкурсны үткәрүнең түбәндәге вакыты билгеләнде:

17 гыйнвар-30 гыйнвар көннәрендә ТҖҮНӘН конкурсның беренче этабында катнашу өчен гаризалар кабул ителә. Конкурста катнашу өчен гаризалар Татарстан Республикасы Кама Тамагы муниципаль районы Советы Аппаратының Оештыру бүлеге тарафыннан түбәндәге адрес буенча кабул ителә: Кама Тамагы штп., Калинин ур., 31 йорт яки эл.адрес: Sorokina.Marina@tatar.ru. Белешмәләр өчен телефон: 8 (84377) 2-18-44.

31 гыйнвар-6 февраль - гаризаларны муниципаль конкурс комиссияләре карый. Нигезләмә нигезендә, түбәндәге критерийларга туры килгән ТОСлар конкурсында катнашуга рөхсәт ителә:

- ТИҮ уставы «Россия Федерациясендә җирле үзидарә оештыруның гомуми принциплары турында «2003 елның 6 октябрендәге 131-ФЗ номерлы Федераль законның 27 статьясы нигезендә теркәлде»;

- ТОС үз эшчәнлеген Татарстан Республикасы территориясендә конкурс игълан ителгән көнгә кадәр кимендә 1 ел башкара;

Территориаль иҗтимагый үзидарә 2 елдан да ким булмаган конкурста 1, 2 яки 3 урыннарны алмаган.;

7-20 февраль-территориаль иҗтимагый үзидарәләрдән гаризаларны үз эченә алган материалларны кабул итү. Материаллар Совет хезмәткәрләреннән төзелгән эшче төркем тарафыннан кабул ителә һәм теркәлә;

21 февраль-6 март-республика конкурс комиссиясе гаризаларын карау һәм конкурска йомгак ясау.

Конкурсны үткәрү вакыты турында мәгълүмат һәм конкурсны үткәрү мәсьәләләре буенча консультация бирү өчен контакт телефоннары советның http://sovmo.tatarstan.ru/ рәсми сайтында урнаштырылган.