Бөек Ватан сугышында җиңүнең 75 еллыгын бәйрәм итү алдыннан Кама Тамагы муниципаль районында «Ничек яшисең Ветеран?» дип исемләнгән акция старт алды

2020 елның 23 гыйнвары, пәнҗешәмбе

Бөек Ватан сугышында җиңүнең 75 еллыгын бәйрәм итү алдыннан Кама Тамагы муниципаль районында 2020 елның 21 гыйнварыннан 27 апреленә кадәр «Ветеран Ничек яшисең?» акция узачак.

2020 елның 21 гыйнварында «Богородский рай «халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге» дәүләт автоном социаль хезмәт күрсәтү учреждениесе белгечләре, Ветераннар советы рәисе Юманов В.А., Иске Казиле авыл җирлеге башлыгы Сагъдиев И.Х. һәм Олы Кариле авыл җирлеге вәкилләре белән берлектә Караталга, Иске Казиле, О. Кариле авыл җирлекләренә бардылар. Әлеге сәфәр торак-көнкүреш шартларын тикшерү һәм мохтаҗларга адреслы социаль ярдәм күрсәтү максатыннан тыл хезмәтчәннәренә һәм Бөек Ватан сугышы толларына мөрәҗәгать итте.

«Богородский рай «халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге» дәүләт автоном социаль хезмәт күрсәтү учреждениесе белгечләре гражданнарга социаль хезмәтләр күрсәтү буенча консультация үткәрделәр, актлар төзү белән ветераннарның торак-көнкүреш шартларын тикшерделәр. Чыгу барышында 4 тыл хезмәтчәненә социаль-хокукый ярдәм күрсәтелде-тернәкләндерүнең техник чараларын алу һәм инвалидлык рәсмиләштерү буенча консультатив ярдәм күрсәтелде.

Мәкалә авторы һәм фото Илсөяр Сабирова