Кама Тамагы районы социаль хезмәткәрләре ялгыз яшәүче өлкән яшьтәге гражданнарга ярдәм күрсәтүне дәвам итәләр

2020 елның 9 апреле, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының Кама Тамагы муниципаль районындагы «Богородский рай» халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге» социаль хезмәт күрсәтү дәүләт автоном учреждениесе социаль хезмәткәрләре ялгыз яшәүче өлкән яшьтәге гражданнарга һәм инвалидларга өйдә социаль хезмәт күрсәтү буенча ярдәм күрсәтүне дәвам итәләр. Социаль-көнкүреш хезмәтләре күрсәтүдән тыш, Социаль хезмәткәрләр көн саен үз карамагындагыларның азык-төлек, кирәкле дарулар һәм беренче чиратта кирәкле чаралар булуын күзәтәләр.

Аларның психологик халәте турында кайгырталар, шәхси гигиена кагыйдәләрен үтәргә һәм 60 һәм аннан да күбрәк яшьлек кешеләр өчен яңа коронавирус йогышын профилактикалау буенча киңәшләр үтәргә ярдәм итәләр.

#өйдәкалыгыз