май, 2017 ел
дүшәмбе

15 майда муниципаль район башлыгы Павел Лоханов агымдагы елның язгы чәчү алдынгылары белән очратшты һәм аларга акчалата премия алуга сертификатлар тапшырды.

Халыкара гаилә көнендә ЗАГС булегендә туу турында тантаналы теркәү булды.

Хөрмәтле райондашлар! Чын күңелдән сезне якты бәйрәм - Халыкара гаилә көне белән тәбрик итәм!

Бүген, 15 май көнне Район Башлыгы Павел Лоханов Кама Тамагы муниципаль районының авыл һәм шәһәр җирлекләре башлыклары белән атналык киңәшмә үткәрде.

Бүген район Башлыгы Павел Лоханов катнашында районның предприятие, оешма һәм учреждение җитәкчеләре белән чираттагы киңәйтелгән киңәшмә узды. Киңәшмәдә Районның  авыл хуҗалыгы формированиеләрендә язгы кыр эшләренең барышы һәм терлекләрне көтүлекләргә чыгару  (Кама тамагы муниципаль районы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе җитәкчесе  Илфат Вәлиев); торак пунктларда  санитар-экологик  икеайлык үткәрүнең барышы (Кама Тамагы муниципаль районы административ комиссиянең җаваплы секретаре Геннадий Вахромов) турында мәсьәләләр каралды.