90-летний юбилей отмечает Сулейманова Фавзия Газизовна

26 февраля 2021 г., пятница

Сулейманова Фавзия Газизовна родилась 26 февраля 1931 года в деревне Старое Барышево Камско-Устьинского района.
В 1948 году после окончания Казанского педагогического училища вернулась на работу в Старобарышевскую школу. Проработав с 1952-1955 года в Тукаевской школе, вновь возвращается работать в родную школу. За время работы до 1994 года была награждена: Почетной грамотой Министерства образования ТАССР, медалью ветерана труда, многочисленными почетными грамотами. По итогам 1982 года удостоена звания лучшего работника образования района.
Сөләйманова Фәүзия Газиз кызы
​Сөләйманова Фәүзия Газиз кызы 1931 елның 26 февралендә Кама Тамагы районы Иске Барыш авылында дөньяга килә.
1948 елда Казан педагогика  училищесын тәмамлагач, Иске Барыш мәктәбенә эшкә кайта. 1952-1955 елларда Тукай мәктәбендә эшләгәннән соң яңадан туган мәктәбендә эшләвен дәвам итә. Анда 1994 елга кадәр эшләү дәверендә ул: ТАССР мәгариф министырлыгының почет грамотасы, хезмәт ветераны медале, күп санлы мактау кәгазләре белән бүләкләнә. 1982 ел нәтиҗәсе буенча районның иң яхшы мәгариф хезмәткәре исеменә лаек була.