Богородский рай "халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең "Чиста ишегалды" акциясе

2018 елның 10 октябре, чәршәмбе

Өлкәннәр декадасы кысаларында Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының Кама Тамагы муниципаль районындагы «Богородский рай «халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең өйдә социаль хезмәт күрсәтү бүлекчәсе социаль хезмәткәрләре "Чиста ишегалды" акциясе үткәрделәр.

2018 елның 10 октябрендә Социаль хезмәткәрләр Тәмте һәм Сөйки авылларындагы гомуми белем бирү мәктәпләре укучылары белән берлектә ялгыз өлкән яшьтәге гражданнарның ишегалларын җыештырдылар.

Акциянең максаты-ялгыз өлкән яшьтәге кешеләргә йорт яны җирләрен һәм территорияләрен тәртипкә китерергә ярдәм итү.

Чөнки физик көч калмаган өлкән яшьтәге кешеләргә, барыннан да бигрәк, безнең кайгырту, аларның тормышында катнашуыбыз һәм Безнең ярдәмебез бик кирәк!