Брунов Анатолий Николаевичны 95 яшьлек юбилее белән котлау.

2018 елның 11 октябре, пәнҗешәмбе

2018 елның 9 октябрендә Брунов Анатолий Николаевичны 95 яшьлек юбилее белән котладылар. Әлеге күркәм дата белән Кама Тамагы муниципаль районы башлыгы исеменнән аны Кама Тамагы муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесе урынбасары Елена Владимировна Сороковнина, Кама Тамагы шәһәр тибындагы поселогы башлыгы котлады. Куйбышев Затоны штп ТОС рәисе Винникова Алмира Кадыйр кызы, район ветераннар (пенсионерлар) Советы Рәисе Юманов Виталий Алексеевич. Истәлекле бүләкләр һәм Россия Федерациясе Президенты Владимир Владимирович Путинның котлау хаты тапшырылды.

Анатолий Николаевич Ерунов 1923 елның 9 октябрендә Спас Затонында туа.

Бүген, 95 яшендә Анатолий Николаевич актив тормыш белән яши. Ул бик нык, энергияле, хуҗалык буенча барысын да үзе башкара. Җәен хәтта бакчада эшли.  Кыяр һәм помидор үстерү аның яраткан шөгыле. Үзе су сибә, бәйли, җыя.

Югары Дон округы Казаклары белән языша. М. А. Чирков исемендәге Кадет интернат-мәктәбе кадетлары еш кына кунаклары, алар аның сугыш турындагы, озын һем озын гомер турындагы хикәяләрен тыңларга яраталар.

1940 елда ул ятим булып кала һәм ФЗУ – машинистка укый. ФЗУ тәмамланганнан соң пароходта машинист булып эшли башлый. Октябрь аенда Анатолий Николаевичка 18 яшь тулгач, пароход Мари АССРның Звенигово бистәсенә керә һәм аны пароходтан ук сугышка алалар. Сугыштан соң 2 ел хезмәт иткән. 1947 елның 4 февралендә демобилизацияләнә. Кайтканнан соң станциядә машинист булып эшли башлый. Аннары Затонга елга боз шугалагы бирәләр һәм аны механик итеп билгелиләр. Ашыгыч рәвештә имтиханнар тапшыра, диплом ала һәм флотта эшли башлый, 40 елдан артык флотта эшли. Хатыны белән 1949 елда таныша. Бүгенге көнгә кадәр зур, тату гаилә булып яшиләр.

Бу гаиләдә 5 бала, 11 онык, 17 оныкчык һәм 3 оныкчык бар.