Бадминтон буенча Кама Тамагы районы Кубогының 5 (финал) туры

2018 елның 19 ноябре, дүшәмбе

16 ноябрь көнне " Акчарлак» спорт-сәламәтләндерү комплексында бадминтон буенча Кама Тамагы районы Кубогының 5 (финал) туры узды. Әлеге турнирда районның 8 уку йортыннан һәм оешмаларыннан 86 спортчы катнашты.

Ярышлар ике яшь категориясендә: 2003 елгы һәм өлкәнрәк, 2004 елгы һәм кечерәк категорияләрдә ялгыз разрядта узды.

Турнир нәтиҗәләре буенча призлы урыннар түбәндәгечә бүленде:

2004 елгы һәм кечерәк егетләр::

I урын – Атауллин Руслан (Кама Тамагы урта мәктәбе, тренер – Ильин А. П.)

II урын – Нуриев Рияз (Кама Тамагы урта мәктәбе, тренер – Ильин А. П.)

III урын-Галиханов Нияз (Кама Тамагы татар урта мәктәбе), тренер-Ильин А. П.)

2004 елгы һәм кечерәк кызлар::

I урын – Гарифуллина Илида (Затон урта мәктәбе, тренер – Ильин А. П.)

II урын – Филягина Виктория (Кама Тамагы урта мәктәбе), тренер – Ильин А. П.)

III урын – Сабирова Аделина (Кирельск төп гомуми белем бирү мәктәбе, тренер-Корбанов В. Х.)

2003 елгы һәм өлкәнрәк егетләр::

I урын – Хәйруллин Даниф (Кама Тамагы татар урта мәктәбе, тренер – Ильин А. П., Айсин Л. И.)

II урын – Ильин Альберт (ДЮСШ, тренер-Ильина Э. А.)

III урын-Айсин Ленар (Кама Тамагы татар урта мәктәбе, тренер-Айсина А. Ш.)

2003 елгы һәм өлкәнрәк кызлар::

I урын-Вәлиева Адилә (Кама Тамагы урта мәктәбе, тренер – Ильин А. П.)

II урын – Григорьева Екатерина (Затон урта мәктәбе, тренер-Калеев Е. Н.)

III урын – Ильина Эльвира (ДЮСШ, тренер-Ильин А. П.)

Турнирның барлык призерлары медальләр һәм грамоталар белән бүләкләнде.

Әлеге тур район Кубогында финал туры булды. Гомуми зачет Кубокның биш турыннан 4 иң яхшы нәтиҗәдән гыйбарәт. Шуннан чыгып, гомуми зачетта урыннар түбәндәгечә бүленде:

2004 елгы һәм кечерәк егетләр::

I урын – Атауллин Руслан-2000 очко( Кама Тамагы урта мәктәбе, тренер-Ильин А. П.)

II урын – Нуриев Рияз-1850 очко( Кама Тамагы урта мәктәбе), тренер-Ильин А. П.)

III урын – Галиханов Нияз-1710 очко (Кама Тамагы татар урта мәктәбе), тренер-Ильин А. П.)

2004 елгы һәм кечерәк кызлар::

I урын – Сабирова Аделина-1920 очко (Кирельск төп гомуми белем бирү мәктәбе), тренер-Корбанов В. Х.)

II урын – Филягина Виктория-1820 очко (иң яхшы нәтиҗә буенча) (Кама Тамагы урта мәктәбе), тренер-Ильин А. П.)

III урын-Гарифуллина Илида-1820 очко (Затон урта мәктәбе), тренер – Ильин А. П.)

2003 елгы һәм өлкәнрәк егетләр::

I урын-Хәйруллин Даниф-1820 очко (Кама Тамагы татар урта мәктәбе, тренер – Ильин А. П., Айсин Л. И.)

II урын – Ильин Альберт-1770 очко (ДЮСШ, тренер-Ильина Э. А.)

III урын-Айсин Ленар-1590 очко (Кама Тамагы татар урта мәктәбе, тренер-Айсина А. Ш.)

2003 елгы һәм өлкәнрәк кызлар::

I урын – Григорьева Екатерина-1900 очко (Затон урта мәктәбе, тренер-Калеев Е. Н.)

II урын-Ильина Эльвира-1640 очко (ДЮСШ, тренер-Ильин А. П.)

III урын – Щукина Анастасия-1620 очко (Кирельск төп гомуми белем бирү мәктәбе), тренер-Корбанов В. Х.)

Гомуми зачетта барлык призерлар медальләр, грамоталар һәм кыйммәтле призлар, ә җиңүчеләр кубоклар белән бүләкләнде.

Ел дәвамында Кубокта барлыгы 154 кеше катнашты.

16 иң көчле егет һәм кыз Кубок рейтингы нәтиҗәләре буенча 24-25 декабрьдә узачак Кама Тамагы районы чемпионатында катнашачак. Ярышлар ялгыз, парлы һәм катнаш парлы разрядларда узачак.

Спортчыларга алдагы ярышларда уңышлар телибез һәм барлык теләүчеләрне дә районның иң көчле бадминтончыларын матур уенга карарга чакырабыз!