Затон поселогы китапханәсендә гамәлдәге Конституциянең 25 еллыгына багышланган «тормышыбызның төп законы» дигән хокукый дәрес узды

2018 елның 11 декабре, сишәмбе

Конституция көне Россиянең иң әһәмиятле дәүләт бәйрәмнәренең берсе булып тора һәм ел саен 12 декабрьдә билгеләп үтелә. Бу көнне 1993 елда илебездә бөтенхалык тавыш бирүе белән Россия Федерациясе Конституциясе кабул ителде. Конституция-дәүләтнең төп законы-Россиянең барлык хокукый системасының нигезе булып тора һәм башка законнарның мәгънәсен һәм эчтәлеген билгели.

Затон поселок китапханәсе һәм Столярова ис. мәдәният йорты белгечләре. кадет интернат-мәктәбенең 9 сыйныф укучылары өчен хокукый дәрес үткәрде.

Балалар белән әңгәмә үткәрелде, анда алар сорауларга җавап бирделәр,  ил тормышындагы иң актуаль темалар турында кызыксынып фикер алыштылар, конкрет тәкъдимнәр белән уртаклаштылар. Чараны оештыручылар РФ Конституциясен булдыру тарихы турында сөйләделәр. Чара барышында Россия символларына аңлатма бирү тикшерелде. Конституция тексты белән «Россия Конституциясе битләре буенча " дидактик уенда эшләделәр. Бу уен катнашучыларга куелган бурычларны хәл итәргә ярдәм итте. Барысы да бердәм рәвештә « горур Россия исеме»интеллектуаль уенында катнаштылар.