«Мин Ватаным белән горурланам!» Республика балалар рәсеме конкурсы турында

2019 елның 19 марты, сишәмбе

Балаларда патриотизм хисе тәрбияләү, туган якның бай тарихына җәлеп итү, балаларда ныклы гаилә, гаилә кыйммәтләрен һәм гореф-гадәтләрен уңай образын формалаштыру, мәктәпкәчә һәм мәктәп яшендәге балаларның иҗади сәләтләрен тормышка ашыру максатыннан Татарстан Республика профсоюз оешмасы Президиумы «Мин Ватаным белән горурланам!».

Конкурста 4 яшьтән алып 16 яшькә кадәрге һөнәр берлегенең Татарстан республика оешмасы структурасына керә торган оешма хезмәткәрләренең һәм хезмәткәрләренең балалары катнаша.

Яшь категорияләре:

I категория: 4-6 яшь (мәктәпкәчә яшь);

II категория: 7-11 яшь;

III категория: 12-16 яшь.

Конкурс эшләренең тематикасы

- «Минем ягым» - туган як тарихы һәм аның бүгенгесе турында сөйләүче шәһәр һәм авыл пейзажлары, эшләр;

- «Минем гаиләм» - көндәлек һәм бәйрәмнәр, гаилә тарихы, әни һәм әти эштә һәм өйдә, портрет жанрында һәм көнкүреш жанрында эшләү;

- «Кем булырга?» һөнәр сайлау.

Конкурс 2018 елның 2 мартыннан 28 апреленә кадәр үткәрелә.

Республика һөнәр берлегенең җирле, башлангыч оешмалары рәисләре, муниципаль районнарда ышанычлы затлар (профсоюз вәкилләре) Татарстан Республика профсоюз оешмасы профсоюз әгъзалары балалары арасында Конкурс үткәрәләр һәм 2018 елның 12 апреленә кадәр нәтиҗәләр ясыйлар, һәр яшь категориясендә (барлыгы өч эш) җиңүчеләр һөнәр берлегенең республика комитеты аппаратына 2018 елның 23 апреленә кадәр республика конкурсында катнашу өчен тәкъдим итәләр.

Рәсемнәрне ватмандагы теләсә кайсы техникада рәсем ясау өчен теләсә нинди матур яки график Материалларны, А-3, А-4 форматын кулланып булдырырга мөмкин.  Рәсемнәр ата-аналар һәм педагоглар ярдәменнән башка башкарылырга тиеш.

Конкурс эше автор турында кыскача мәгълүмат белән алып барылырга тиеш:

- тема, рәсем исеме;

- рәсем авторының фамилиясе, исеме, атасының исеме;

- яшь;

- әти-әнисенең фамилиясе, исеме, атасының исеме (әниләр, әтиләр), эш урыны;

- яшәү урыны;

- элемтә өчен телефон;

- электрон адрес.

Конкурста катнашу өчен заявканы һәм «Республика балалар рәсеме конкурсы» тамгасы белән эшне 420012, Казан шәһәре, Мөштәри урамы, 9 йорт, 319каб. адресы буенча җибәрергә кирәк. Элемтә өчен телефоннар: (843) 238-86-88, (843) 236-90-83.

Конкурс нәтиҗәләре конкурс комиссиясе тарафыннан 2018 елның 28 апреленә кадәр эшләнгән критерийлар һәм таләпләр нигезендә ясала. Конкурс нәтиҗәләре буенча катнашучылар дипломнар һәм кыйммәтле бүләкләр белән бүләкләнә.

Россия Федерациясе дәүләт учреждениеләре һәм иҗтимагый хезмәт күрсәтү хезмәткәрләренең гомумроссия һөнәри берлеге - Татарстан республика оешмасы.