90 яшьлек юбилей - Шушкова Антонина Васильевна

2019 елның 25 марты, дүшәмбе

2019 елның 24 мартында Шушкова Антонина Васильевнаны 90 яшьлек юбилее белән Кама Тамагы муниципаль районы башкарма комитеты җитәкчесенең социаль мәсьәләләр буенча урынбасары Елена Владимировна Сороковнина һәм Тенеш шәһәр тибындагы поселогы башлыгы Гиниятов Илнур Таһир Улы котладылар.

Антонина Васильевнага чәчәкләр, истәлекле бүләкләр һәм Россия Федерациясе Президенты В.В.Путиннан котлаулар тапшырылды.

Шушкова Антонина Васильевна Куйбышев өлкәсенең Кошки районы Мамык авылында туа. Гаиләдә 3 бала була. Ул гаиләдә өлкән бала иде, аннан соң абыйсы һәм апасы да була. Әти сугышта һәлак булган. Мәктәпне тәмамлаганнан соң Антонина Минзәлә училищесына укырга керә. Шунда ук үзенең булачак тормыш иптәше Николай белән таныша.

1950 елда Антонина бүлү буенча Кама Тамагы май заводына эшкә килә, анда бөтен эш нигездә кулдан башкарыла иде. Хезмәт хатын-кызныкы түгел иде.

1951 һәм 1959 елларда гаиләдә ике кыз туа.

Хезмәт эшчәнлегенең бер чорында Антонина Васильевна тегү цехы начальнигы булып эшли, аннары янә май заводына кайта, аннан лаеклы ялга китә.

Хәзерге вакытта Антонина Васильевна Тенеш авылында төзек фатирда Людмила исемле өлкән кызы янында яши, аның 3 оныгы һәм 3 оныкчыгы бар.

Антонина Васильевна: хезмәт ветераны, тыл хезмәтчәсе, сугышта катнашучының тол хатыны.