Кама Тамагы муниципаль район башлыгының Җиңү көне белән котлавы

2019 елның 9 мае, пәнҗешәмбе

Хөрмәтле Бөек Ватан сугышы ветераннары,

хезмәт фронты ветераннары! Кадерле якташлар!

Бүген, 1945 елның май ае кебек үк, Җиңү көне безнең йөрәкләргә тынычлык, ирек һәм тынгысыз югалту кайгысы өсти. Ул безнең өчен дан һәм илебез өчен горурлык көне, Ватанга чиксез мәхәббәт, батырлык, каһарманлык, какшамас ихтыяр һәм Россия халкы рухының зур көче символы булып калачак.

Кешелек тарихындагы иң канкойгыч сугышта Ватан азатлыгын һәм бәйсезлеген саклап калган Ватаныбызның уллары һәм кызлары батырлыгы алдында тирән рәхмәт хисләре белән баш иябез.

Без сугыш кырларында ятып калган сугышчыларның якты истәлеге алдында баш иябез.

Безгә тыныч яшәү, хезмәт итү, ярату, балалар һәм оныклар сөю мөмкинлеге биргән кадерле ветераннар, тыл хезмәтчәннәре, Бөек Җиңүгә өлеш керткән һәркем алдаында баш иябез. Безнең һәрберебезнең изге бурычы-Ватанны, илебез халкын, туганнарын һәм якыннарын саклап калу, туган җиренең һәр пядьасы өчен көрәшеп, тыныч тормыш һәм иминлек өчен көрәшкән, бөтен дөньяны фашистлардан азат иткәннәрнең истәлеген саклап калу һәм киләчәк буыннарга тапшыру.

Бу бәйрәм көнендә сезгә чын күңелдән нык сәламәтлек, бәхет, иминлек һәм тынычлык телим!

Бөек Җиңү Көне Белән!

Кама Тамагы муниципаль районы Башлыгы                          Н.А.Вазыйхов