Район Башлыгының Россия көне белән котлавы

2019 елның 11 июне, сишәмбе

Хөрмәтле каматамагылылар!

Дәүләтебезнең милли бәйрәме – Россия көне уңаеннан иң ихлас котлауларны кабул итегез.
Бу көнне без Ватаныбызны - зур киңлектә күп халыклар, мәдәниятләр һәм конфессияләр берләштергән бай тарихлы һәм уникаль мираслы илебезне данлыйбыз. Бүген илнең куәтен ныгытуга үз хезмәтен, иҗатын һәм көчен керткән, бердәм һәм көчле Россия белән кызыксынучылар, балалар һәм оныклар киләчәге өчен җаваплылык тоткан һәркем бәйрәм итә.
Россия көне-безнең һәрберебез, күп милләтле дәүләт гражданины бәйрәме. Бөек державаның аерылгысыз өлеше булган Кама Тамагы муниципаль районында кешеләр арасында дустанә мөнәсәбәтләр урнашты, тарихи традицияләргә тугрылык саклап калды, тормышны яхшырак итәргә омтылыш урнашты. Уртак көч белән без киләчәктә дә районыбызның динамикалы үсешенә ярдәм итәчәкбез, тормыш  дәрәҗәсен күтәрү өчен чын алшартлар булдырырбыз дип ышанам.
     Бу бәйрәм көнендә барыгызга да бәхет һәм иминлек, илебезнең һәм туган төбәгебезнең чәчәк атуы хакына хезмәтегездә зур уңышлар телим.

Хөрмәт белән, Кама Тамагы муниципаль районы Башлыгы                   Н.А.Вазыйхов