9 декабрь-Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил Аппаратының Хокукый мәсьәләләр буенча кайнар линиясе

2019 елның 4 декабре, чәршәмбе

10 декабрь - халыкара һәм милли бәйрәм, бөтен хокук саклау җәмәгатьчелеге өчен үзенчәлекле көн – БМО Генераль Ассамблеясы тәкъдиме белән 1950 елдан башлап ел саен, кеше хокуклары гомум декларациясен кабул иткән көнне билгеләп үтелә торган Кеше хокуклары Көне.

2019 елның 9 декабрендә, Кеше хокуклары көне алдыннан, хокук мәсьәләләре буенча халык өчен телефон «кайнар линия» се эшләячәк. Гражданнарга консультацияләр биреләчәк:

Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил, Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил;

ТР Дәүләт хезмәт инспекциясе вәкилләре;

ТКХ өлкәсендә иҗтимагый контрольнең төбәк үзәге «КБП»;

Татарстан Республикасы буенча Медик-социаль экспертиза Баш бюросы ФКУ;

ТР буенча РФ Социаль иминият фондының төбәк бүлеге.

"Кайнар линия" нең эш вакыты: 09.00 – 17.00 2019 елның 9 декабре.

"Кайнар линия" телефоннары:

(843) 236-00-71 – "кайнар линия"нең төп телефоны;

Махсус телефоннар: (843) 236-40-17 – хезмәт һәм торак хокукларын яклау мәсьәләләре;

(843) 236-89-15 – мәҗбүри тоту урыннарында кеше хокукларын яклау мәсьәләләре, хәрби хезмәткәрләрнең хокукларын яклау мәсьәләләре;

(843) 236-89-28 – инвалидлар хокукларын яклау мәсьәләләре, техник тернәкләндерү чаралары белән тәэмин итү, мигрантлар һәм гражданлыгы булмаган затларның хокукларын яклау мәсьәләләре.