"Әнвәр Хәйри укулары" республика яшьләр фәнни-гамәли конференциясе

2023 елның 9 ноябре, пәнҗешәмбе

1-3 декабрьдә Татарстан Республикасы Алексеевск муниципаль районы Биләр авылында «Сәләт» Татарстан Республика яшьләр иҗтимагый фонды «Сәләт «яшьләр үзәге» дәүләт бюджет учреждениесе белән берлектә Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре министрлыгы, Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән Министрлыгы, Казан федераль университеты, Алексеевск муниципаль районы администрациясе ярдәме белән «Әнвәр Хәйри укулары» республика яшьләр фәнни-гамәли конференциясен үткәрә («Әнвәр Хәйри укулар) (алга таба конференция).

Конференцияне үткәрү турындагы нигезләмәгә ярашлы, анда Татарстан Республикасы гомуми белем бирү учреждениеләренең, шулай ук Россия төбәкләренең һәм чит илләрнең 7-11 сыйныф укучылары, югары уку йортлары һәм колледжларның 1-3 курс студентлары катнаша ала.

Конференциядә түбәндәге темалар тәкъдим ителде:

• "Биләр турында барысы да: тарих, хәзерге һәм киләчәк";
  • "Биләр тирәсендәге авыллар тарихы" (тарихи материаллар, легендалар);
  • "Әнвәр Хәйри мирасын өйрәнү";
  • "Минем кечкенә Ватаным тарихы – кечкенәдә Бөек" (минем мәктәп тарихынан» минем авыл тарихынан,Минем урамымнан, яшәү урыны буенча конкрет объекттан);
  • "Щербень авылы – Татарстан Республикасының иң борынгы торак пунктларының берсе";
  • Гаилә хроникасыннан (мәсәлән, үзенең шәҗәрәсен, уникаль вакыйгасын һ.б. тасвирлау Минем гаилә тарихынан).

Конференциянең заявка кампаниясе 2023 елның 21 ноябренә кадәр дәвам итәчәк. Катнашучыларга сайтта теркәлергә кирәк www.selet.biz һәм электрон почтага җибәрергә fansar@selet.biz тезислар һәм тикшеренү эше.

Бу хәл белән сайтта да танышырга мөмкин www.selet.biz.