МР Башлыгының Татарстан Республикасы Дәүләт флагы көне белән котлавы

2023 елның 29 ноябре, чәршәмбе

Хөрмәтле каматамагылылар!

Сезне Татарстан Республикасы Дәүләт флагы көне белән котлыйм!

1991 елның 29 ноябрендә Татарстан Республикасы Югары Советы республиканың дәүләт символларының берсе буларак заманча Татарстан флагын кабул итә. Кызыл төс татар халкының бәхет, батырлык һәм батырлык өчен көрәшне символлаштыра. Ак төс татарлар һәм руслар арасында тынычлык, татулык һәм гадел киләчәкне символлаштыра. Яшел тасма өмет, ирек, байлык һәм бердәмлекне символлаштыра.
Кадерле якташлар, сезгә ныклы сәламәтлек, тынычлык, бәхет һәм иминлек телим. Бу көн Татарстан өчен куелган максатларга ирешүдә һәркемгә көч һәм ышаныч бирсен! Һәм безнең Дәүләт флагы тыныч, бәхетле һәм көчле республика өстендә эленеп торсын!

Кама Тамагы
муниципаль район Башлыгы                                                                                                        Н.А. Вазыйхов