Әйләнә буенча яхшылык бир!

2023 елның 6 декабре, чәршәмбе

Ел саен 3 декабрьдә Халыкара инвалидлар көне билгеләп үтелә. Бу дата физик мөмкинлекләре чикләнгән кешеләрнең проблемаларына игътибарны җәлеп итәргә, сәламәтлек белән бәйле проблемалар аркасында авыр тормыш шартларында калганнар өчен лаеклы яшәү шартлары булдыруның мөһимлеген ассызыкларга тиеш.

6 декабрьдә Кама Тамагы районының «Богородский рай» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге социаль хезмәткәрләре Кама Тамагы районының Теньки авылында социаль хезмәт күрсәтүдә торучы өлкән яшьтәге инвалидлар өчен самавыр артында очрашу оештырдылар.

Олы яшьтәгеләргә иң мөһиме - аралашу һәм игътибар. Чәй эчкәндә алар балачакларын рәхәтләнеп искә алдылар, яшь чакта хезмәт көненнән соң утырышларга килүләрен, җырлар җырлауларын сөйләделәр.

Очрашу җылы атмосферада узды.