МР башлыгының Россия Федерациясе Конституциясе көне белән котлавы

2023 елның 12 декабре, сишәмбе

Кадерле каматамагылылар!

Сезне илнең төп дәүләт бәйрәмнәренең берсе - Россия Федерациясе Конституциясе көне белән котлыйм!

Вакыт Конституциянең кеше һәм кеше хакына кабул ителүен һәм гамәлдә булуын раслады, ул җәмгыятьнең социаль-икътисади, фәнни, мәдәни үсешендә уңай тенденцияләргә актив ярдәм итә, демократиянең ышанычлы гаранты булып тора.
Ләкин Конституциядә игълан ителгән хокукларны һәм ирекләрне гамәлгә ашыру һәрберебезгә бәйле икәнен онытмаска кирәк. Үзебездән башка беркем дә Россияне көчлерәк, демократик һәм иреклерәк, чын мәгънәсендә бөек держава итмәячәк. Көчләрне берләштереп кенә, без теләсә нинди авырлыкларны җиңеп, илебездә чын гражданлык җәмгыяте төзи алачакбыз.

Муниципаль районда яшәүчеләргә һәр гаиләдә уңайлылык, муллык, тынычлык һәм иминлек, бәхет телим!

Кама Тамагы

муниципаль районы Башлыгы                                                                                                     Н.А.Вазыйхов