"Татарстан Республикасының иң яхшы территориаль иҗтимагый үзидарәсе" республика конкурсын уздыру

2024 елның 15 гыйнвары, дүшәмбе

"Татарстан Республикасы Муниципаль берәмлекләре советы" ассоциациясе президиумы 2023 елның 30 декабрендә "Татарстан Республикасының иң яхшы территориаль иҗтимагый үзидарәсе" республика конкурсын үткәрү турында ПР-105-1 номерлы карар кабул итте.

Конкурс Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының «Татарстан Республикасының иң яхшы территориаль иҗтимагый үзидарәсе «республика конкурсы турында» 01.06.2015 ел, № 391 карары белән расланган Нигезләмә нигезендә үткәрелә.

Нигезләмә нигезендә Конкурс 2 этапта үткәрелә, аның кысаларында территориаль иҗтимагый үзидарәләрнең 2022 елдагы эше бәяләнә:

1 этап – муниципаль;

2 этап – республика этабы.

Күрсәтелгән этапларны уздыру сроклары "Татарстан Республикасы Муниципаль берәмлекләре советы" ассоциациясе тарафыннан билгеләнә.

Конкурсның 1 этабында катнашу өчен ТОСТАН гаризалар кабул итү: 15 гыйнвардан 26 гыйнварга кадәр Татарстан Республикасы Кама Тамагы муниципаль районы Советы бинасында түбәндәге адрес буенча: пгт. Кама Тамагы, Калинин ур., 31, Кама Тамагы муниципаль районы Советы Аппаратының Оештыру Бүлеге эш көннәрендә 8дән 17 сәгатькә кадәр, шимбә һәм якшәмбе көннәрендә электрон адрес буенча: Alfira.Ismagilova@tatar.ru, сорауларны төгәлләү өчен телефон номеры: 8(84377) 2-18-44.

19 февраль -4 март-республика конкурс комиссиясе гаризаларын карау. Конкурсны үткәрү вакыты турында мәгълүмат һәм конкурсны үткәрү мәсьәләләре буенча консультацияләр бирү өчен контакт телефоннары советның рәсми сайтында урнаштырылган (http://sovmo.tatarstan.ru/) буенча.