Районның агросәнәгать комплексы оешмаларында терлек азыгы әзерләү техникасының һәм азык саклау биналарының әзерлеген тикшерү буенча смотр-конкурс игълан ителде

2017 елның 24 мае, чәршәмбе

Терлек азыгы әзерләүгә техниканы һәм азык саклау биналарын вакытында һәм сыйфатлы әзерләүне  тәэмин итү максатларында, ТР авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы һәм Идарә җитәкчесенең боерыклары нигезендә 5 июньнән 9 июньгә  кадәр районның агросәнәгать комплексы оешмаларында терлек азыгы әзерләү техникасының  һәм азык саклау биналарының әзерлеген тикшерү буенча смотр-конкурс  игълан ителде. Комиссия составына авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе җитәкчесе һәм белгечләре,  дәүләт техник күзәтчелеге инспекторы, "Идел" ҖЧҖ һәм  "Олы Кариле" ААҖ  директорлары, баш агрономнары һәм инженерлары кергән.