Түгәрәк өстәл

2018 елның 3 декабре, дүшәмбе

Инвалидлар декадасы алдыннан 23 ноябрь көнне «ЦВР» халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгендә өстәмә белем бирүче мөмкинлекләре чикләнгән балаларны, физик культура һәм спорт белән системалы шөгыльләнү, балалар лагерьларында сәламәтләндерү ялы белән тәэмин итү мәсьәләләре буенча ведомствоара «түгәрәк өстәл» булып узды.  Чарада мәгариф бүлеге, мәктәптән тыш эшләр үзәге, яшьләр эшләре һәм спорт бүлеге вәкилләре катнашты. Хәзерге вакытта районда 5 яшьтән алып 18 яшькә кадәрге 37 инвалид бала һәм ОВЗ балалары бар, аларның 6сы-мәҗбүри түгел, берсе балалар бакчасына йөри, 30ы район мәгариф учреждениеләрендә белем ала. Өстәмә белем бирү белән 6 бала шөгыльләнә («экологик», «агач буенча резьба», «гамәли иҗат», «акварелька», «түбә эше», «шахмат» юнәлешләре). Балаларны укыту өчен җайлаштырылган программалар эшләнгән, алар буенча өстәмә белем бирү педагоглары укыту алып бара.