Бөтендөнья туристлык көне

2018 елның 27 сентябре, пәнҗешәмбе

Кадерле дуслар! Сәяхәтчеләр!

Сезне Бөтендөнья туризм көне белән котлыйм!

Туризм көне-туристлык бизнесы өлкәсендә хезмәт куючыларның һөнәри бәйрәме генә түгел, сәяхәттән башка тормышларын күз алдына да китерә алмаган күп кешеләрнең бәйрәме дә.

Сәяхәт иткәндә кеше күңел һәм тән белән ял итә. Үзе өчен яңалык ача. Яңа дуслар таба. Һәм, һичшиксез, ял итү өчен кая да булса чит илгә барырга димәгән. Безнең илдә лаеклы һәм кызыклы урыннар күп. Мәсәлән, безнең Кама Тамагы!

Районда туризмны үстерү буенча актив эш алып барыла. Һәм ул зур үсеш ала, бу, һичшиксез, сөендерә генә. Әгәр Кама Тамагы өчен туризм өстенлекле юнәлешләрнең берсе булса, район тормышы социаль-икътисади яктан күпкә яхшырачак, шуңа күрә халыкның тормыш сыйфаты лаеклы булачак.

Безнең район аның үсеше өчен бик яхшы потенциалга ия. Безнең көчебез Кама Тамагында күп булган тарихи урыннарны һәм табигый һәйкәлләрне күрергә теләгән һәркем өчен мөмкин кадәр уңай шартлар тудыра.

Чын күңелдән барыгызга да нык сәламәтлек, бәхет, иминлек, билгеләнгән барлык план һәм башлангычларның уңышлы тормышка ашуын, яңа ачышлар, кызыклы очрашулар һәм онытылмаслык тәэсирләр телим!

Кама Тамагы муниципаль районы башлыгы П. Н. Лоханов