Идел Аръягы команда беренчелеге һәм ТР чемпионаты зона этабы җиңүчеләре билгеле булды

2018 елның 7 ноябре, чәршәмбе

3 ноябрь көнне Кама Тамагы штпда Идел аръягы лигасы җиңүчеләре билгеле булды.  Ярышларда Югары Ослан, Чүпрәле, Кайбыч, Кама Тамагы һәм Тәтеш районнары катнашты. Кече яшьтәге төркемдә алтын медальләргә Кама Тамагы районы вәкилләре лаек булды: Атауллин Руслан, Галиханов Нияз, Нуриев Рияз, Айсин Булат, Мифтахов Рәдиф, Сабирова Аделина, Филягина Виктория, Гарифуллина Илида, Закирова Эльза, Уфандеева Милена. Кайбыч районы командасы» көмеш " яулады. Пьедесталның өченче баскычына Тәтеш районы спортчылары күтәрелде.

Зурлар төркемендә Кайбыч районы җиңү яулады. Икенче урында Кама Тамагы бадминтончылары: Ильин Альберт, Севастьянов Дмитрий, Ишанов Айрат, Гарифуллин Альберт, Хәйруллин Даниф, Ильина Эльвира, Моталипова Фариза, Вәлиева Адилә, Григорьева Екатерина. Өченче урынны Югары Ослан районы спортчылары яулады.

Алты лиганың да призерлары булган командалар ярышларның финал өлешендә декабрьдә Казанда очрашачак.