"Конституция турында сөйләшик" темасына түгәрәк өстәл

2018 елның 12 декабре, чәршәмбе

2018 елның 12 декабрендә Кама Тамагы татар мәктәбе базасында Башкарма комитет җитәкчесенең социаль мәсьәләләр буенча урынбасары Елена Сороковнина, Татарстан Республикасының атказанган юристы Иван Маховик, Кама Тамагы муниципаль районында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил Виталий Юманов, Татарстан Республикасы Кама Тамагы муниципаль районы Иҗтимагый советы рәисе Татьяна Гращенкова, «Бердәм Россия» Бөтенроссия сәяси партиясенең Кама Тамагы җирле бүлекчәсе вәкиле Ләйлә Зәйнуллина катнашында «Конституция турында сөйләшик» темасына «түгәрәк өстәл» узды, коррупциягә каршы көрәш мәсьәләләре буенча район башлыгы ярдәмчесе Эдуард Гыймадиев, «хатын-кызлар Советы» район берләшмәсе рәисе Ләйсән Рахманова, «Мәгариф идарәсе» МКУ начальнигы Елена Гыймадиева, Кама Тамагы урта мәктәбенең тарих укытучысы Лариса Ворфоломеева катнаштылар.

"Түгәрәк өстәл» 8,9,10, 11 сыйныф укучылары белән «сорау-җавап» режимында үтте. Лариса Ворфоломеева " Конституция турында мин нәрсә беләм «темасына презентация күрсәтте.