Затон утра мәктәбендә Россия Федерациясе Конституциясе көне

2018 елның 12 декабре, чәршәмбе

Бүген 12 декабрь. Бу көнне илебез бәйрәм Россия Федерациясе Конституциясе көнен билгеләп үтә. Шулай ук безнең мәктәп көннең икенче яртысын тантаналы шартларда үткәрде. Чараны башлангыч мәктәп укучылары өчен Кама Тамагы муниципаль районы прокуроры урынбасары Илнар Каюмов ачып җибәрде.  Илнар Нурисламович балалар белән әңгәмә корды һәм гадел, җаваплы, тәрбияле булырга, бер-береңә хөрмәт итәргә һәм үз вазифаларын башкарырга чакырды.  Бәйрәмне дәвам итеп, 6нчы сыйныф укучылары, сыйныф җитәкчесе Зотова Л. А. җитәкчелегендә, һәм педагог-оештыручы Киреева О. Л. җитәкчелегендә, Россия Федерациясе һәм Татарстан Республикасы символлары тарихы, кече һәм зур ватаныбызның башкалалары, Россия державасының бөеклеге, аның киңлекләре һәм дәүләтебезнең һәр шәхесенә хөрмәт турында сөйләделәр. Башлангыч сыйныф укучыларына исә башка бурыч – алар җитди, кыю һәм шул ук вакытта тантаналы җыр-гимн башкаруында креатив рәвештә көч сынаштылар. Сыйныф коллективларының төгәл, җаваплы, җитди хор башкаруына барысы да таң калды. Моннан тыш, ачык Бантиклар, футболкалар, мәктәп билгеләре һәм галстуклар бәйрәмгә үзенчәлекле төсмер бирделәр.  Чара ахырында конкурс жюрие, балалар сәнгать мәктәбе укытучылары Хәйбуллина З. Р., Булатова С. В., Закирова О. В. кызыклы ярышларга йомгак ясадылар.  Без барыбыз да 3 сыйныф укучыларын (сыйныф җитәкчесе Сергеева С. С.); 2б сыйныф укучыларын (сыйныф җитәкчесе Эскаева С. О.); 4 сыйныф укучыларының икенче урыны белән (сыйныф җитәкчесе Әһлиуллина И. Ш.) котладылар); 2А сыйныф (Сыйныф җитәкчесе Володина Л. Н.); 1А сыйныф укучыларының өченче урыны белән (сыйныф җитәкчесе Климчук А. Н.); 1б сыйныф (Сыйныф җитәкчесе Кириллова О. Г.); чараның иң матур мизгеле мәктәп директоры Александр Сорокин грамота белән бүләкләнде.