Татарстан Республикасы территориясендә метеорологик күренешләрнең интенсивлыгы турында Консультация-кисәтү

2021 елның 27 феврале, шимбә

Хөрмәтле гражданнар! "Татарстан Республикасы Гидрометеорология һәм әйләнә - тирә мохитне күзәтү идарәсе" ФДБУ нән   метеорологик күренешләрнең  көчәюе турында Консультация-кисәтү килде.Татарстан Республикасы территориясендә 2021 елның 28 февралендә төнлә һәм иртән урыны белән буран саклана.

Көндез урыны белән бераз кар. Җил төньяк-көнчыгыштан төньяк-көнбатышка таба күчүче,  җилнең тизлеге секундына 6-11 метр, урыны белән көчәйгәндә 13 метрга кадәр. Һава температурасы -10..-13˚. Юлларда бозлавык.

Теләсә нинди бәла булган очракта сез һәрвакыт ашыгыч хезмәтләрне бердәм чакыру номерына – «101,112» мөрәҗәгать итә аласыз. Шалтыратулар тәүлек әйләнәсе шәһәр һәм кәрәзле телефоннардан бушлай кабул ителә.

ТР буенча Россия ГТХМ Баш идарәсенең "ышаныч телефоны" 8 (843) 288-46-96.