Бөек Ватан сугышында катнашучыларның котлавы

2021 елның 10 мае, дүшәмбе

Бөек Ватан сугышында катнашучыларны Бөек Җиңүнең 76 еллыгы белән котладылар Кама Тамагы муниципаль районы башлыгы Наил Альберт улы Вазыхов, Кама Тамагы районы хәрби комиссары Александр Васильевич Мещанов, район сугыш һәм хезмәт ветераннары советы рәисе Виталий Алексеевич Юманов. Ветераннар фронт вакыты, сугышчан иптәшләр һәм кискен сугышлар турында истәлекләре белән уртаклаштылар.

Район мәдәният йорты хезмәткәрләре ветераннар ишегалларында бәйрәм концерты оештырдылар һәм бәйрәм белән котладылар. Артистлар һәм шәһәр халкы сугыш елларында “Катюша” һәм “Җиңү көне” җырларын башкардылар, чәчәкләр бүләк иттеләр, аларга нык сәламәтлек теләделәр.

Концертта катнашучылар һәм тамашачылар ветераннарны алкышларга күмделәр һәм тыныч күк йөзе өчен рәхмәт белдерделәр.