Өч ведомство хезмәткәрләре ветераннарны котлады

2021 елның 11 мае, сишәмбе

Татарстан Росреестры, ТР буенча Кадастр палатасы һәм Росреестрның колл-үзәге хезмәткәрләре -«Казан» ветераннарны традицион рәвештә котладылар һәм аларга азык-төлек җыелмалары, шулай ук бәйрәм өстәленә сый-нигъмәтләр тапшырдылар. Акция барышында хезмәткәрләр Казанда гына да 100дән артык ветеран өендә булды. Шулай ук республика районнарында яшәүче ветераннар да игътибарсыз калмады: Татарстан Республикасы буенча Росреестр идарәсенең территориаль бүлекләре хезмәткәрләре бәйрәм җыелмалары белән килгән иде.

Өч ведомство волонтерлары, барлык саклану чараларын үтәп, ветераннар, тыл хезмәтчәннәре, шулай ук һәлак булган фронтовикларның хатыннары бәйрәм атмосферасын һәм киләчәк өчен алар ахырга кадәр басып торган кешеләргә рәхмәт хисләрен тоярга барысын да эшләделәр.

Традиция буенча ведомстволар хезмәткәрләрен үзләрендә кабул итәргә күнеккән ветераннар быел ведомстволар волонтерлары күрсәткән игътибардан, җылы сөйләшүләрдән һәм рәхмәт сүзләреннән бик канәгать калдылар: «Хәзер безгә беркайчан да җанлы аралашу һәм ярдәм итү кирәк, безнең хакта беркайчан да онытмавыгызга рәхмәт!» - диде тыл хезмәтчәннәренең берсе.