апрель, 2015 ел
чәршәмбе
Язгы яхшылык атналыгы кысасында 22 апрель,Кама Тамагы балалар тудыру йортында  Алиса Ежова һәм Фәридә Ногумановага бабалар туу таныклыгы тапшырылды. Алар тудыру йортына 2 бала артыннан килделәр.
Тәмте авыл җирлегендә "Георгий тасмасы" акциясе башланды.
Тәмте мәдәният йорты хезмәткәрләре китапханәдә "Без тынычлык өчен тавыш бирәбез!" акциясе үткәрделәр.
Май аенда татарстанлыларны 4 ял көне рәттән – 1,2,3 һәм 4 май көтә. Җиңү көне уңаеннан 9, 10, 11 майда ял дәвам итәчәк. Бу хакта ТР Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы сайтында күргән эш календарендә белдерелә.
Тәмте урта белем бирү мәктәбендә Язгы яхшылык атналыгына багышланган "Дуслык бәйләме" акциясе узды.
17-18 апрель Кама Тамагында "Яшьләр һәм булдыклылар" проектының "Сәхнә" һәм "Арт-шәхәр" фестиваль мәйданчыклары булдырылды.
22 апрелдән башлап 28 декабьдән 2013г. № 442-ФЗ "Россия Федерациясендә социаль хезмәт күрсәтү нигезләре турында" ФЗ башкару сораулары буенча гражданнарның мөрәҗәгатьләре өчен 2-12-69 номеры буенча "кайнар линия" эшли башлый.
21 апрель Осинники авыл җирлегенең мәдәният хезмәткәрләре җирле үзидарә әгъзалары көненә багышланган "Бердәмлекнең яхшы шытымнары" әнгәмә сәгате уздырдылар.
24 апрелдә Татарстан Республикасының Дәүләт Советы Депутаты Гафуров Ильшат Рәфкать улы гражданнарны кабул итәчәк.
"Богородский рай" КЦСОН" ГАУСО социаль реабилитация бүлегенә Бөек Ватан сугышы ветераннары,тыл эшчеләре өчен  максатлы килү оештырыла.