май, 2015 ел
пәнҗешәмбе
Татарстан Республикасы Дәүләт Советы, Хөкүмәте исеменнән һәм шәхсән үзем сезне Бөек Җиңүнең 70 еллыгы – олы юбилей уңаеннан чын күңелдән тәбрик итәм.
30 апрель Кама Тамагы урта мәктәбендә Бөек Җидүгә багышланган "Куркынычсыз тәгәрмәч-2015"  конкурсы үткәрелде.
7 майда Кирельск авыл җирлегендә Советлар Союзы герое М.А. Чирков истәлегенә багышланган чираттагы район эстафетасы булды. Эстафетада районның 8 мәктәбе укучылары катнашты.
6 майда гаилә һәм балага ярдәм итү бүлекчәсе белгечләре Кама Тамагы урта мәктәбенең 5 сыйныф укучылары өчен (сыйныф җитәкчесе Марина Булатова) “Яшь геройлар” дәресе үткәрелде. Очрашуның максаты - –өек Ватан сугышының яшь геройлары белән танышу, намус хисе, патриотлык һәм Ватаныңа карата мәхәббәт хисе тәрбияләү.
Кама Тамагы полиция бүлеге җитәкчесе Алексей Васильев тантаналышартларда сугыш ветераны, РОВД ветераны Хәким Галиуллинга котлау открыткасы һәм бүләкләр тапшырды.