Кама Тамагы муниципаль районы башлыгы каршындагы район җитәкчеләре, шәһәр һәм авыл җирлекләре башлыклары белән киңәйтелгән утырыш

2021 елның 11 октябре, дүшәмбе

2021 елның 11 октябрендә Кама Тамагы муниципаль районы Советының утырышлар залында район башлыгы каршында, учреждение, предприятие һәм оешма җитәкчеләре, район шәһәр һәм авыл җирлекләре башлыклары белән киңәйтелгән киңәшмә узды.

Киңәшмә барышында түбәндәге мәсьәләләр каралды:

1.     Яңа коронавируслы инфекция таратуга каршы тору чаралары турында.

2.         Муниципаль район территориясендә эшсезлек һәм “Россия эше” дәүләт порталында теркәлү турында.

Кадыйрова Наталья Геннадьевна - Кама Тамагы районы буенча халыкны эш белән тәэмин итү буенча Тәтеш үзәге филиалы мөдире.

3.       Урып-җыю кампаниясе йомгаклары һәм көзге кыр эшләрен уздыру турында. Терлекләрне кышкы абзарларга күчерү турында.

Вәлиев Илфат Илдар улы - Кама Тамагы муниципаль районында Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгының Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе башлыгы

4. 2021 елда гражданнарның үзара салым акчаларын үзләштерү барышы турында.

Ногманова Марина Александровна - Кама Тамагы муниципаль районының финанс-бюджет палатасы рәисе.