"Хатын-кыз куллары белән " 3 нче Халыкара халык сәнгать һөнәрчелеге һәм һөнәрчелеге фестивале

2021 елның 28 октябре, пәнҗешәмбе

2021елның 15 октябреннән 17 октябренә кадәр Бөтенроссия күргәзмә үзәгенең 55 павильонында Россия Федерациясе Мәдәният министрлыгы, Туризм буенча федераль агентлык ярдәмендә "Хатын-кыз өченче меңьеллык" бизнес-мәйданчыгында тәкъдим ителгән "Хатын-кыз куллары белән"  Халык сәнгате һөнәрләренең  3 нче Халыкара фестивале уңышлы узды. Фестивальнең партнеры "Евразия хатын-кызлар форумы" булды.

Фестивальне оештыручы булып кече һәм урта бизнес эшмәкәрләренә ярдәм итү буенча "Интернациональ хатын-кызлар берлеге" РОО чыгыш ясады -Мәскәү Сәүдә-сәнәгать палатасы әгъзасы, Урта диңгез эшлекле хатын-кызлар оешмалары Ассоциациясе рәсми коллабораторы (AFAEMМE), ул Урта диңгезнең 24 иленнән эшлекле хатын-кызларны берләштерә. (www.iwuorg.com).

"Правда.ру" Медиа-холдингының генераль мәгълүмат партнеры (www.pravda.ru) "Радио Дача" Радиопартнеры (www.radiodacha.ru) КАТНАШУЧЫЛАРГА КЕРҮ ИРЕКЛЕ!!!

15 октябрьдә 12.00 сәгатьтә "Хатын-кыз куллары" кәсеп һәм Халык сәнгате һөнәрләренең  3 нче Халыкара фестивале  ачу тантанасы булды.

Фестивальне «Интернациональ хатын-кызлар берлеге» ТИО президенты Әмирова Әлфия ачты. Ачылыш тантанасында мәртәбәле кунаклар катнашты һәм сәламләү сүзе белән чыгыш ясадылар: Милорад Шчепанович-Черногория Илчесе, Халыкара хатын-кызлар клубы президенты (IWC Moscow)-Тоби Шавабка ханым – Иордания Хашимит Корольлеге Россиядәге Илчесенең  хатыны.∙ Тунис Илчесенең хатыны Надиа Бэн Салем ханым,  Уругвай Илчелеге Консулы Густаво Пьегас әфәнде- Әрмәнстан илчелегенең өченче секретаре Рипсиме Маркосян ∙  Эльза  Мария Барбер душ Сантуш ханым Галиҗәнәпләре –хатын-кызлар эшләре һәм хатын-кызларны алга этәрү буенча Дәүләт секретаре. Ангола Республикасы.∙ Генераль директор, "Правда ру" Медиахолдингының баш мөхәррире. Бизнес советының Попечительләр советы әгъзасы Новикова Инна Семеновна ∙ Людмила Фёдоровна Вострикова, илче-киңәшченең хатыны, Россия дипломатлары берлегенең  вәкиле. Россия эшмәкәрләре ассоциациясе президенты И.В. ∙ Региональ "Хатын-кызлар интернациональ берлеге" иҗтимагый оешмасы вице-президенты. «Атлас здоровья» дәүләт корпорациясе президенты Анна Василец һ.б.

Мөхтәрәм кунаклар. «Интернациональ хатын-кызлар Берлеге» ТИО президенты Әмирова Әлфия ∙ Федерация Советының социаль сәясәт комитеты рәисе - Святенко И.Ю. ∙ «Мәскәү сәнәгать палатасы» берлеге Вице президенты  Варданян С.О. ∙ А.С. Пушкин исемендәге Рус теле дәүләт институты ректоры -М.Н. Русецкаяның  Сәламләү хатын укыды.

16 октябрьдә 12.00 сәгатьтә “ Әниләр һәм балалар милли костюмнарда” Халыкара фотоконкурсының фотокүргәзмәсе һәм җиңүчеләрне бүләкләү тантанасы булды. 2021елның 17 октябрендә 12.00 сәгатьтә күргәзмәне ябу тантанасы булды. «Хатын-кыз өченче меңьеллык» Бизнес мәйданчыгы нәтиҗәләре буенча «Интернациональ хатын-кызлар Союзы» ТИО президенты Әмирова Әлфия һәм Global Menedzsment Kft (Венгрия) генераль директоры Илона Чех хезмәттәшлек турында килешү имзалады.

Шулай ук "Интернациональ хатын-кызлар берлеге" ТИО һәм Әрмәнстан Илчелегенең Мәдәни үзәге арасында хезмәттәшлек турында килешү имзаланды. Фестивальдә катнашучылар җиңүче дипломнары белән бүләкләнде.

Фестиваль партнерларына рәхмәт белдерелде. Проектның рәсми сайты: www.handswomen.com Фестивальнең төп максатларыннан берсе - Россиянең мәдәни мирасын илебез территориясендә дә, чит ил мәйданчыкларында да халык сәнгате һөнәрләре һәм кәсепләре чаралары буенча популярлаштыру.

Чара күргәзмәдә катнашучыларның һәм күргәзмәгә килүчеләрнең куркынычсызлыгын тәэмин итү һәм COVID-19 таралуын булдырмау өчен кирәкле чаралар үтәп узды.