Кама Тамагы муниципаль районы башлыгы каршындагы район җитәкчеләре, шәһәр һәм авыл җирлекләре башлыклары белән киңәйтелгән утырыш

2021 елның 29 ноябре, дүшәмбе

Кама Тамагы муниципаль районы Советының утырышлар залында район башлыгы каршындагы киңәйтелгән киңәшмә узды. Анда район, шәһәр һәм авыл җирлекләре башлыклары, учреждение, предприятие һәм оешма җитәкчеләре катнашты.

Анда түбәндәге мәсьәләләр каралды:

1.     Яңа коронавируслы инфекция таратуга каршы тору чаралары турында.

2.         Муниципаль район территориясендә хуҗалыкларны газлаштыруның аерым мәсьәләләре турында.

Ульфатов Руслан Ашуралиевич - КДСның Кама Тамагы районы буенча "Буинскгаз" ЭПУ башлыгы.

3.       Кама Тамагы муниципаль районы бюджеты проекты буенча 2022 елга һәм 2023-2024 елларның план чорына туры килә.

Ногманова Марина Александровна - Кама Тамагы муниципаль районының финанс-бюджет палатасы рәисе.

4.       Җирлекләрдә физик затларның милек салымнарын түләү барышы турында.

Хәбибуллова Миләүшә Хәлим кызы - Кама Тамагы муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесенең икътисадый мәсьәләләр буенча урынбасары.

5.       Җирлекләр территорияләрендә җир кишәрлекләрен исәпкә алуны төгәлләштерү эшен дәвам итү турында.

Вязникова Ирина Алексеевна - Кама Тамагы муниципаль районының мөлкәт һәм җир мөнәсәбәтләре палатасы рәисе.

6.       Гражданнарның үзара салым җыеннарын оештыру мәсьәләләре турында.

7.       Гражданнар мөрәҗәгатьләре белән эшләүдә җаваплылык турында.