Авырлыкны кайгыга караганда кисәтү җиңелрәк

2023 елның 26 гыйнвары, пәнҗешәмбе

2023 елның кышкы чорында су объектларында кешеләр куркынычсызлыгы айлыгы кысаларында Кама Тамагы инспекторлык участогы тарафыннан Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының ТР буенча Баш идарәсенең ГИМС Үзәге билгеле бер эш башкарыла.

Куйбышев сусаклагычы акваториясендә боз кату чорында күпсанлы торослар барлыкка килгән, анда бозның куркынычсыз калынлыгы барлыкка килә. Әмма тыелган аншлагларга карамастан, районда КП каршында. Тәтеш МРның озын аланы, Тәтеш шәһәре каршында, Спас МРның Шишки бистәсе тирәсендә автомобильләрнең Балык тоту өчен бозга чыгуы күзәтелә. Ел саен автомашиналарның фаҗигале очраклары бозга автомашина хуҗаларына барып җитми.

2023 елның 25 гыйнварында Кама Тамагы инспекторлык участогының 9-00 дән 16-00 гә кадәр патруль төркеме белән дәүләт инспекторлары Алексей Ананьев, дәүләт инспекторлары Марс Идрисов, Сергей Шалашов, Дәүләт техник күзәтчелеге башлыгы Хәмит Гайнуллин, Балык күзәтчелеге инспекторы И.и. Гыйбадуллин, Спас МР административ комиссиясе әгъзалары составында башкарма комитет җитәкчесе урынбасары Зилә Вәлиева Спас МР Шеронова м. в. «Славир 9 у»һава мендәрендәге корабта патрульлек иткән.

Патруль барышында югарыда күрсәтелгән районнарда боз калынлыгын үлчәделәр һәм боз торышына мониторинг ясалды, бозның ярыклары теркәлде.

Патрульлек итү максаты-машина хуҗалары, кар машиналары һәм һәвәскәр балыкчылар арасында профилактик эш, һәм бу өлкәләрдә куркыныч турында кисәтү.

Автомобиль хуҗаларына патрульлек итү барышында ТР КоАП 3.10 ст. 1 өлеше буенча административ беркетмәләр төзелде. Кар машиналары хуҗаларын бозучыларга РФ КоАП 9.3 статьясы буенча административ хокук бозу турында 3 беркетмә төзелде.

Балыкчыларга кышкы балык тоту һәм ял итүчеләргә бозга чыгу алар өчен аянычлы тәмамланмасын өчен киңәшләр һәм киңәшләр белән белешмәләр таратылды.