Фиксированный иминият взносларын гаризаларсыз яки аванс түләүләрен хәбәр итмичә "салымнар һәм пошлиналар түләү" сервисы аша түләргә мөмкин

2023 елның 17 марты, җомга

Россия Федераль салым хезмәте сайтында www.nalog.gov.ru «салымнар һәм пошлиналар түләү» сервисында яңа тормыш хәлләре барлыкка килде: «фиксацияләнгән иминият взнослары түләү» һәм «хәбәр итү урынына аванслар түләү».

Сервис яңартылганнан соң, 2023 елның 1 кварталыннан башлап, УСН яки ПСН буенча салымны киметү өчен фиксацияләнгән иминият взносларын вакытыннан алда хатасыз түләргә мөмкин. Сервис үзе кирәкле түләү реквизитларын тутырачак.

Мондый түләү РФ НК 78 маддәсе буенча бердәм салым түләү суммасын киләчәк түләүләр хисабына җибәрү турында гариза бирү кирәклеген бетерәчәк. Иминият взносларын түләү вакыты җиткәндә альянс САЛЬДОСЫНЫҢ уңай булуы мөһим.

Шулай ук яңартылган сервис ярдәмендә чираттагы аванс түләүне аның исәпләнүе турында хәбәр итүне тапшырмыйча кертергә мөмкин. Бу 2023 елда «элеккечә " аванс түләү мөмкинлеге, салым органнарына бүтән бернинди документлар да тутырмыйча һәм җибәрмичә. Сервис һәм ФНСның автоматлаштырылган системасы түләүне кабул итәчәк, аның нигезендә исәпләүләр формалаштырачак һәм суммаларны кирәкле бюджетка җибәрәчәк.