РСВ хисабын кайчан һәм кая тапшырырга

2024 елның 25 июне, сишәмбе

Россия Федерациясендә 2024 елның 1 кварталы нәтиҗәләре буенча МСПДА эшләүчеләр саны, ИП һәм үзмәшгульләрне исәпкә алмаганда, 18,51 млн кеше тәшкил итте.

Узган елның шул ук чорына үсеш 2,4% яки 416,4 мең кеше тәшкил итә.

Татарстан Республикасында 2024 елның 1 кварталы йомгаклары буенча, узган елның шул ук чоры белән чагыштырганда, шәхси эшмәкәрләрне исәпкә алмаганда, шәхси эшмәкәрләр һәм ҮЗМӘШГУЛЬЛӘР саны 2,7% ка яки 13,6 мең кешегә арткан һәм 519,7 мең кеше тәшкил иткән.

МСПДА эшләүчеләр буенча мәгълүматларны формалаштыру чыганагы булып МСП субъектлары тарафыннан иминият взнослары буенча исәп-хисап формасы буенча хисаплар бирү нәтиҗәсендә формалаштырылган мәгълүматлар тора. Рсвның гамәлдәге формасы ФНСның 29.09.2022 елгы N ЕД-7-11/878 боерыгы белән расланган.

Кем РСВ хисабын тапшырырга тиеш барлык эш бирүчеләр, шул исәптән хезмәткәрләр өчен иминият взнослары түләүче МСП.

Иминият взнослары буенча отчетны квартал саен тапшырырга кирәк:

• 25 апрельгә кадәр-1 квартал өчен;
  • 25 июльгә кадәр - ярты ел эчендә;
  • 25 октябрьгә кадәр-9 ай эчендә;
  • 25 гыйнварга кадәр - бер ел эчендә.

РСВ хисабын тапшыру ысулы:

• Федераль салым хезмәтенең Татарстан Республикасы буенча идарәсенең территориаль бүлекчәләренә;
  • салым түләүченең шәхси кабинеты аша;
  • почта аша җибәрү;
  • агентлар аша.

Әгәр МСПДА 10нан артык хезмәткәр булса, хисап электрон рәвештә генә бирелә.