Кама Тамагы районы эшмәкәрләре контроль органнарының профилактик визиты нәтиҗәләре буенча фикерләрен калдырырга мөмкин

2024 елның 26 июне, чәршәмбе

Татарстан Республикасы Кама Тамагы муниципаль районында контроль органнары хезмәткәрләре тарафыннан 2024 елның 16 маена 27 профилактика чарасы үткәрелде.

Профилактик визит контроль (күзәтчелек) эшчәнлек системасында зыян (зыян) китерү куркынычын киметүнең төп коралына әверелә.

Профилактик визит үткәрү форматы эшмәкәрләр белән үзара хезмәттәшлек режимында артык административ басымсыз эшмәкәрләр һәм кулланучылар мәнфәгатьләренә җавап бирүче бизнесның куркынычсыз эшләвенә ирешергә мөмкинлек бирә.

Профилактик визитлар барышында эшмәкәрләр мәҗбүри таләпләр турында мәгълүмат, шулай ук гамәлгә ашырыла торган эшчәнлек төренә карап законнарны үтәү өчен барлык кирәкле мәгълүмат ала.

Профилактик визитларны үткәрүнең нәтиҗәлелеге бизнестан кире элемтә нәтиҗәләре белән раслана, аларны Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы гомумиләштерә.

РФ Дәүләт хезмәтләре порталында юридик затның шәхси кабинетында уздырылган профилактик визит нәтиҗәләре буенча үз фикерен калдыру мөмкинлеге барлыкка килде. Профилактик визитларны бәяләү функционалы Буенча Инструкция белән түбәндәге сылтама буенча танышырга мөмкин.

Кире элемтә алу механизмы тикшерү үткәргәндә күзәтчелек органнары тарафыннан кертелгән МӨМКИН булган бозуларны ачыкларга һәм бизнесның визит сыйфаты белән канәгатьлеген бәяләргә мөмкинлек бирәчәк.

Исегезгә төшерәбез, Татарстан Республикасы эшкуарлары контроль органнарының планлаштырылган, агымдагы тикшерүләре һәм профилактик чаралары турында белә ала, шулай ук РФ Дәүләт хезмәтләре порталының шәхси кабинетында профилактик визит һәм консультация үткәрү өчен «Контроль һәм күзәтчелек»махсус бүлегендә гариза бирә ала.

Шулай ук тикшерүләр һәм профилактика чаралары белән «Тикшерелгән бизнес» интернет-ресурсында танышырга мөмкин, анда Татарстан Республикасы эшкуарлары өчен контроль (күзәтчелек) эшчәнлеге өлкәсендә файдалы белемнәр һәм сервислар тупланган: https://provbiz.ru.